• Ligasponsorer

Tisdag Tis 28 Maj Maj
Tisdag Tis 4 Juni Jun
Tisdag Tis 18 Juni Jun
Torsdag Tor 27 Juni Jun
Torsdag Tor 4 Juli Jul
Tisdag Tis 9 Juli Jul
Torsdag Tor 25 Juli Jul
Tisdag Tis 30 Juli Jul
Tisdag Tis 6 Augusti Aug
Tisdag Tis 13 Augusti Aug
Torsdag Tor 15 Augusti Aug
Tisdag Tis 20 Augusti Aug
Tisdag Tis 27 Augusti Aug
Torsdag Tor 29 Augusti Aug
Idag 11 Augusti Aug
Torsdag Tor 13 Augusti Aug
Tisdag Tis 18 Augusti Aug
Torsdag Tor 20 Augusti Aug
Tisdag Tis 25 Augusti Aug
Tisdag Tis 1 September Sep
Tisdag Tis 8 September Sep
Tisdag Tis 15 September Sep

Maj

Datum Plats Tid   Lag
    XX:XX    
    XX:XX    
    XX:XX    

Juni

Datum Plats Tid  

Lag

 

Lördag 27 juni Vetlanda XX:XX   Vetlanda/Gislaved - Kumla Indianerna - Västervik/Örnarna - Nässjö 
    XX:XX    
    XX:XX    

Juli

 

Datum Plats Tid   Lag
Lördag 4 juli  Gislaved XX:XX  

Vetlanda/Gislaved - Nässjö - Smederna Ungdom - Kumla Indianerna

Lördag 11 juli Kumla    

Kumla Indianerna - Smederna Ungdom - Masarna - Vetlanda/Gislaved

Söndag 12 juli Vetlanda XX:XX  

Vetlanda/Gislaved - Nässjö - Västervik/Örnarna - Masarna

Lördag 18 juli Eskilstuna    

Smederna Ungdom - Västervik/Örnarna - Vetlanda/Gislaved - Masarna

Söndag 19 juli Nässjö    

Nässjö - Västervik/Örnarna - Vetlanda/Gislaved - Smederna Ungdom

Lördag 25 juli Västervik    

Västervik/Örnarna - Smederna Ungdom - Nässjö - Vetlanda/Gislaved

Augusti

Datum Plats Tid  

Lag 

Lördag 15 augusti Nässjö     

Nässjö - Vetlanda/Gislaved - Masarna - Västervik/Örnarna 

Söndag 23 augusti  Kumla     

Kumla Indianerna - Västervik/Örnarna - Vetlanda/Gislaved - Smederna Ungdom 

         
         
         

 

September

Datum Plats Tid  

Lag

 Lördag 5 september Nässjö     

 Nässjö - Vetlanda/Gislaved - Smederna Ungdom - Kumla Indianerna

Söndag 6 september  Mariestad     

Västervik/Örnarna - Vetlanda/Gislaved - Kumla Indianerna - Masarna  

Lördag 19 september Avesta    

Masarna - Kumla Indianerna - Smederna Ungdom - Vetlanda/Gislaved

 

Datum

Tid

Plats

Lag

Lör 4 maj XX:XX Kumla
Indianerna/Piraterna/Örnarna - Eskilstuna Smederna - 
Vetlanda Speedway - Masarna

Lör 11 maj XX:XX Vetlanda
Vetlanda Speedway - Masarna - Dackarna/Lejonen - Indianerna/Piraterna/Örnarna

Sön 26 maj XX:XX Målilla
Dackarna/Lejonen
- Indianerna/Piraterna/Örnarna - 
Eskilstuna Smederna - Vetlanda Speedway

Lör 8 juni XX:XX Eskilstuna
Eskilstuna Smederna - Vetlanda Speedway - Masarna - Dackarna/Lejonen

Sön 16 juni XX:XX Avesta
Dackarna/Lejonen
- Indanerna/Piraterna/Örnarna - 
Eskilstuna Smederna

Lör 29 juni XX:XX Kumla
Indianerna/Piraterna/Örnarna - Vetlanda Speedway - Masarna - Dackarna/Lejonen

Lör 20 juli XX:XX Vetlanda
Vetlanda Speedway - Dackarna/Lejonen - Indianerna/Piraterna/Örnarna - Eskilstuna Smederna

Sön 21 juli XX:XX Målilla
Dackarna/Lejonen
- Eskilstuna Smederna - Vetlanda Speedway - Masarna

Lör 3 augusti XX:XX Avesta
Masarna - Indianerna/Piraterna/Örnarna - Eskilstuna Smederna - Vetlanda Speedway

Sön 4 augusti XX:XX Eskilstuna
Eskilstuna Smederna - Masarna - Dackarna/Lejonen - Indianerna/Piraterna/Örnarna

Lör 17 augusti XX:XX Vetlanda
Vetlanda Speedway - Indianerna/Piraterna/Örnarna - Masarna - Eskilstunda Smederna 

Sön 18 augusti XX:XX Kumla
 Indianerna/Piraterna/Örnarna - Masarna - Dackarna/Lejonen - Eskilstuna Smederna

Sön 25 augusti XX:XX Gislaved
Dackarna/Lejonen 
- Vetlanda Speedway - 
Masarna - Indianerna/Piraterna/Örnarna 

Sön 1 september XX:XX Eskilstuna
Eskilstuna Smederna - Dackarna/Lejonen - Indianerna/Piraterna/Örnarna - Vetlanda Speedway

Sön 15 september XX:XX Avesta
 Masarna - Eskilstuna Smederna . Vetlanda Speedway - Dackarna/Lejonen